راديولوژي بيمارستان ايران مهر بيرجند
انجام تصويربرداريهاي پزشكي، پيش از درمان، در حين انجام و پس از آن امري ضروري در روند درمان بيماران مبتلا به سرطان است. تمام بيماراني كه با تشخيص قطعي سرطان به پزشك متخصص مراجعه كرده و پرتودرماني براي آنها در نظر گرفته ميشود، ابتدا بايد با دستگاه سيتيسيمولاتور از بافت مورد نظر آنها تصويربرداري شده و علامتهايي به صورت موقت روي بدن آنها گذاشته شود. همچنين در طول درمان نيز، با توجه به وضعيت بيمار و مرحله بيماري، با هدف اطمينان از درمان صحيح و شايسته چند مرتبه تصويربرداري با دستگاه راديولوژي از بدن بيمار ضروري است.
 
راديولوژي بيمارستان ايران مهر بيرجند
 
 بخش تصويربرداري بيمارستان ايران مهربيرجند در حال حاضر متشكل از دو قسمت اتاق راديولوژي و اتاق سيتيسيمولاتور ميباشد. دستگاه راديولوژي ديجيتال در حال حاضر پاسخگوي تصويربرداريهاي ساده از بيمار ميباشد، اما براي انجام سيتياسكن از بيماران، به علت نبود دستگاه سيتيسيمولاتور مخصوص، پرسنل بيمارستان ايران مهر بيرجند به ناچار به همراه بيمار كه گاها حال مساعدي نيز ندارد به بيمارستان ديگري جهت انجام سيتي مراجعه ميكنند. از آنجاييكه ساير بيمارستانها نيز بيماران خاص خود را پذيرش كرده و نوبت ميدهند، هماهنگي جهت انجام سيتي امري دشوار بوده، و اختصاصي نبودن دستگاه آن بيمارستان براي انجام سيتي سيمولاتور مخصوص پرتودرماني، عدم وجود ليزر سيتي در هيچكدام از بيمارستانها، جابجايي ابزار بيمارستاني از بيمارستان ايرانمهر به ساير مراكز، سردرگمي بيماران، و اتلاف وقت بيمار و پرسنل مشكلات عديدهاي را ايجاد كرده است.
اميد است كه با توجه مسئولين و خيرين و نيكانديشان، با تامين نيازهاي اساسي اين بيمارستان، بتوانيم در جهت درمان بيماران و اعتلاي فرهنگ سلامت موثرتر گام برداريم.
تاریخ به روز رسانی:
1397/02/01
تعداد بازدید:
2039
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
كليه حقوق اين وب سايت متعلق به دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني بيرجند مي باشد.
Powered by DorsaPortal